Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Rozwiązania dla biznesu w czasie pandemii

automaty sprzedajace

Automaty vendingowe to urządzenia, które możemy spotkać w wielu obiektach. Mogą to być na przykład szkoły, szpitale, siłownie, centra fitness, galerie handlowe, dworce pkp, komunikacja, a także zakłady pracy. Bezobsługowa sprzedaż pozwala klientowi na zakup zdrowej żywności, artykułów bhp, przekąsek, biletów, a także kawy i zimnych napojów. W obecnym czasie automaty sprzedażowe umożliwiają także zakup masek ochronnych oraz płynów dezynfekujących.

Automaty sprzedażowe uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego biznesu

Budowa urządzenia umożliwia dostosowanie asortymentu do potrzeb klienta, w zależności od obiektu i pomieszczenia w jakim ma się ono znajdować. Dzięki temu automaty vendingowe ułatwiają także bezpieczną obsługę w obecnych realiach obostrzeń sanitarnych. W jaki sposób?

Obsługa automatów

Obsługa automatów sprzedażowych nie sprawia już nikomu większego problemu. Sposób obsługi sprowadza się tylko do wyboru produktu przez klienta, za pomocą dużego i czytelnego wyświetlacza oraz uiszczenia odpowiedniej opłaty poprzez wrzucenie odpowiedniej kwoty, lub przyłożenie karty do czytnika.

Formy płatności

Nowoczesne automaty sprzedażowe umożliwiają dokonanie płatności za zakupiony produkt przy pomocy karty płatniczej, płatności zbliżeniowej, lub kodu BLIK. To jednak nie wszystkie możliwości. Automaty firmy VEMAT oferują tak zwane „wewnętrzne formy płatności” takie jak żetony, karty i chipy zbliżeniowe. Takie rozwiązania znajdują zastosowanie w szczególności w pomieszczeniach socjalnych i są dofinansowywane przez pracodawcę. Dla przykładu, kadra wykonująca swoją pracę w chłodnych pomieszczeniach, może otrzymać dodatkowe środki na zakup gorącego napoju z automatu sprzedażowego.

Ilość automatów

Przyjazny interfejs stosowany w coraz nowszych automatach vendingowych umożliwia szybki zakup produktów. W połączeniu z coraz większą ilością takich urządzeń, zlokalizowanych na różnych obiektach, zmniejsza on ilość osób oczekujących na zakup.

Wynajem lub zakup

Właściciele firm, lub obiektów, mogą wybrać formę lokowania automatów sprzedażowych. Może to być zakup, lub wynajem takich urządzeń. W większości wypadków przedsiębiorcy decydują się na to drugie, a to ze względu na wygodę. Ubezpieczenie, serwis i obsługa spoczywa na firmie dostarczającej sprzęt, a odbiorcy nie muszą martwić się o zatowarowanie i rozliczenie.