Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Zegarki męskie idealne dla biznesmena

zegarek

Jeżeli lubisz podróżować, czy to w celach prywatnych, czy służbowo, wiesz jak uciążliwe może być aktualizowanie zegarka dla strefy czasowej w której się obecnie znajdujesz. Rozwiązaniem tego problemu może być zegarek GPS dostosowujący się do każdej strefy czasowej, automatycznie zmieniając czas. Jeżeli podróżujesz w celach służbowych, a twój elegancki wygląd podkreślasz także dodatkami, takimi jak na przykład zegarek, przydatne będzie nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie urządzenie spełniające te oczekiwania.

Zmiana strefy czasowej w zegarku GPS

Jeszcze kilka lat temu zegarki nie posiadały możliwości automatycznej zmiany strefy czasowej. Użytkownik musiał ręcznie zmieniać godzinę, lub użyć przycisku do wykonania tej czynności. Obecnie istnieją  modele automatycznie zmieniające czas, bez wykonania żadnej czynności.

Jak działają zegarki GPS?

Mają one wbudowany moduł GPS, dzięki czemu nadajniki lokalizują takie urządzenie i wykrywają zmianę strefy czasowej.

W innych przypadkach, zegarek wskazuje czas z lokalnych zegarów atomowych, sprawiając że pokazuje on najdokładniejszy czas. Jedyną wadą może być fakt, że niektóre miejsca na ziemi nie znajdują się w zasięgu zegarów atomowych.

Za automatyczną zmianę czasu dostosowaną do danej strefy, w niektórych modelach odpowiada Internet. Zegarki te, podobnie jak smartwatche, łączą się z siecią, dzięki czemu są w stanie wskazać aktualny i dokładny czas obowiązujący w strefie czasowej w której się znajdujemy.

Technologia połączona z elegancją

W internecie znajdziemy kilkadziesiąt pozycji spełniających powyższe zadania. Wybór funkcjonalnego, a zarazem eleganckiego zegarka może być jednak ograniczony do kilku modeli. Sklep internetowy https://zegarek.net umożliwia wybór modeli zegarków GPS skierowanych także do biznesmenów.

Przykładowy model Seiko Astron GPS wykorzystuje jedną z bardziej innowacyjnych metod aktualizacji czasu. Zaprogramowana mapa dzieli świat na 39 stref czasowych. Raz dziennie zegarek włącza moduł GPS, aby połączyć się z satelitami i sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się użytkownik i odpowiednio ustawić czas. W każdej chwili można jednym przyciskiem wymusić opcję połączenia GPS i zmianę czasu.

Wcześniej wspomniane smartwatche mogą być bardzo praktyczne, ale już mniej eleganckie. Elektroniczny ekran nie zawsze musi pasować do garnituru, lub koszuli. Funkcja zmiany czasu możliwa jest dzięki podłączeniu do smartfona, który automatycznie zmienia czas, wysyłając także informację do zegarka połączonego przez moduł bluetooth.

Automatyczna zmiana czasu, a co za tym idzie ciągłe korzystanie z GPS, zmniejsza żywotność baterii, dlatego najbardziej energooszczędną formą będzie używanie modułu GPS raz dziennie, lub wymuszanie zmiany czasu przyciskiem, po przekroczeniu danej strefy czasowej.

Połączenie elegancji i funkcjonalności nie zawsze może być łatwe, jednak na naszym rynku istnieje wiele produktów spełniających oczekiwania każdej grupy odbiorców.

Powiązane artykuły

Dlaczego warto zainwestować w monitoring floty pojazdów GPS?

teoriabiznesu.pl