Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Dlaczego warto zainwestować w monitoring floty pojazdów GPS?

monitoring gps

Właściciele firm transportowych, którzy zdecydowali się na wdrożenie monitoringu floty, po paru miesiącach nie mogą pojąć, jak do tej pory funkcjonowali bez niego. Kompleksowa kontrola pojazdów za pomocą systemu GPS to prawdziwa rewolucja w wykonywaniu codziennych obowiązków. Być może wciąż wahasz się, czy pójść śladem swojej konkurencji, czy też pozostać przy starych metodach. Istnieje sporo argumentów, by poważnie przemyśleć swoją decyzję. Niestety, zwlekając, działasz na korzyść innych przedsiębiorstw, wyraźnie pozostając w tyle.

Monitoring pojazdów pozwala na oszczędność czasu dzięki automatyzacji.

Czy wiesz, że Twoim kierowcom i menedżerom floty, wciąż towarzyszy paraliżujące poczucie przytłoczenia? Nowatorskie systemy do monitoringu pojazdów GPS to ułatwienie pracy na wiele sposobów. Jeśli chcesz pozyskać lub utrzymać przy sobie najlepszych specjalistów, jest to inwestycja wręcz obowiązkowa.

W swoim nowym systemie będziesz mógł zautomatyzować pobieranie raportów, dzięki czemu Twoja kadra w pełni skupi się na prawidłowym wykonywaniu zadań. Monitoring floty pozwala na zdalne sczytywanie wskazań tachografu i karty kierowcy, bez konieczności zjazdu pojazdu na bazę. W podobny sposób możesz ewidencjonować przebieg poszczególnych aut. W odpowiednim momencie otrzymasz też przypomnienie o zbliżającym się terminie przeglądów serwisowych.

Z monitoringiem GPS możesz zlokalizować wycieki gotówki z Twojej firmy.

Paliwo stanowi jedną z głównych pozycji w budżecie każdej firmy transportowej. Kontrolowanie zużycia za pomocą licznika zawsze było obarczone ryzykiem błędu. Dzięki monitoringowi pojazdów GPS możesz odczytywać poziom paliwa bezpośrednio z szyny CAN w samochodzie lub z sondy umieszczonej w zbiorniku.

To jeszcze nie wszystko. System monitoringu floty dostarczy Ci raportu zużycia na potrzeby analizy dotyczącej eco-drivingu. Dowiesz się, które zachowania kierowców powodują największe straty finansowe. Będzie to stanowiło świetny argument dla wdrożenia i egzekwowania zasad ekologicznej jazdy w Twoim przedsiębiorstwie.

Autoryzacja jazdy w monitoringu floty chroni Cię przed bezprawnym użyciem Twoich pojazdów.

Zanim ktokolwiek uruchomi należący do Ciebie pojazd, będzie musiał dokonać autoryzacji. Jest to bardzo prosta czynność, która nie zabiera wiele czasu. W ten sposób zidentyfikujesz jednak kierowcę, który prowadzi Twoje auto. Dowiesz się także, czy robi to w celach prywatnych, czy służbowych. Jest to najlepsza metoda na zabezpieczenie pojazdów przed przyspieszonym zużyciem.

Oczywiście możesz wyrazić zgodę na dodatkowe trasy, jednak Twój system zagwarantuje Ci ich wygodne rozliczenie. Nigdy zaś żaden z Twoich kierowców nie wykorzysta pojazdu na własne potrzeby bez uzyskania na to Twojej zgody.

Z pomocą systemu monitoringu GPS możesz także zdalnie zablokować swój pojazd, co skutecznie uchroni go przed kradzieżą.

Dzięki systemowi monitoringu GPS Twoi kierowcy mogą zawsze liczyć na profesjonalne wsparcie.

Przy starych metodach zarządzania każdy kierowca, który był poddawany kontroli bez kompletu niezbędnej dokumentacji, narażał się na poważne kłopoty. Co więcej, pociągał za sobą całą firmę. W systemie monitoringu floty pojazdów możesz przesłać zatrudnionym dowolne zdjęcia i dokumenty, niezależnie od odległości, jaka Was dzieli.

Monitoring GPS przydaje się także w trudnych do przewidzenia sytuacjach. W razie awarii możesz przejrzeć raporty dotyczące pracy pojazdu w ostatnim czasie i udostępnić je ekipie serwisowej. W wielu przypadkach możesz także zapobiec przerwom w funkcjonowaniu pojazdu, wykrywając potencjalne problemy na bardzo wczesnym etapie.

Powiązane artykuły

Zegarki męskie idealne dla biznesmena

teoriabiznesu.pl