Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Bank BNP Paribas przystępuje do partnerstwa z PLGBC

certyfikat Zielony Dom

Bank BNP Paribas przystępuje do partnerstwa z PLGBC. Celem jest promowanie zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego.

Bank PNB Paribas jest kolejnym bankiem oferującym kredyt o obniżonej marży na zakup hipoteki posiadającej certyfikat Zielony Dom przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Określono zakres działań umożliwiających rozwój i promowanie zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego w ramach programu Zielony Dom i Zielona Hipoteka.

Certyfikat Zielony Dom

Certyfikat Zielony Dom dotyczy nieruchomości o wysokiej efektywności energetycznej budynków, komfortu użytkowników i poszanowania środowiska. Został opracowany jako część programu Zielony Dom i Zielona Hipoteka, wdrażanego w krajach partnerskich projektu SMARTER Finance for Families, który jest finansowany w ramach programu UE Horyzont 2020. Klienci banku od kilku miesięcy mogą korzystać z niższego oprocentowania kredytu na sfinansowanie nieruchomości spełniających kryteria energooszczędności.

Projekt SMARTER Finance for Families

Projekt SMARTER Finance for Families ma na celu nadawanie certyfikatów ekologicznych nieruchomościom, które łączą w sobie poszanowanie dla środowiska, z wygodnymi warunkami życia. Istotny jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, recykling odpadów oraz dobra izolacja ścian i podłóg, dzięki czemu w mieszkaniach panuje cisza.

Kryteria oceny efektywności energetycznej i środowiskowej opracowane przez PLGBC obejmują wysoką jakość powietrza wewnątrz budynków, mniejsze zużycie energii cieplnej, elektrycznej i wody oraz wyższą wartość rynkową nieruchomości, co jest atutem przy sprzedaży. Połączenie certyfikacji z atrakcyjniejszą ofertą kredytową ma przyspieszyć rozwój zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego.
W programie Zielona Hipoteka od listopada 2020 roku uczestniczy również BOŚ Bank.

Opracowała: Ewelina Czarniecka

Powiązane artykuły

Spadek zysku Grupy PKO BP w 2020 roku

teoriabiznesu.pl

mBank zapowiada przerwę techniczną z 21 na 22 października

teoriabiznesu.pl

Przedsiębiorco, odbierz nawet 1700 zł premii od Credit Agricole

teoriabiznesu.pl