Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

OLX wprowadza zmiany w regulaminie. Chodzi o przesyłki i płatności

serwis internetowy

Od 9 września 2020 roku, użytkownicy serwisu OLX, skorzystają z systemu płatności za zakupione przedmioty objęte opcją dostawy w ramach usługi Przesyłki OLX.

Przesyłki OLX

Opcja Przesyłek OLX działa w tej chwili w kilku kategoriach. Dostawy obsługiwane są poprzez platformę Sendit, a partnerami są Poczta Polska, InPost i Sendit.

Od 9 września, osoba która zakupi przedmiot na platformie OLX, za przedmiot i przesyłkę zapłaci z poziomu serwisu. Po odbiorze przesyłki przez kupującego, OLX przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę.

W związku z tym, że platforma OLX nie jest strona transakcji, operacje finansowe odbywać będą się między użytkownikami serwisu, w tym wypadku kupującym i sprzedającym.

Płatności obsługuje holenderska spółka Adyen.

W ramach nowego systemu środki wpłacone za produkt przez kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności na prowadzonym przez operatora na rzecz użytkownika rachunku escrow do czasu odebrania przesyłki.  Po odebraniu przez kupującego przesyłki zawierającej przedmiot środki pieniężne zostaną przekazane na narzędzie rozliczeniowe sprzedającego. Środki dostępne u użytkownika mogą być w każdej chwili bezpłatnie przez niego wypłacone na jego osobisty rachunek bankowy.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie OLX.pl

Powiązane artykuły

Lista paczkomatów inPost – Szczecin – Znajdź paczkomat

teoriabiznesu.pl

Lista paczkomatów inPost – Bydgoszcz – Znajdź paczkomat

teoriabiznesu.pl

Lista paczkomatów InPost – Warszawa – Znajdź paczkomat

teoriabiznesu.pl