Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi

Zostań programistą z HR GO

agencja hr goBranża IT rozwija się na coraz większą skalę i chyba wiele osób zastanawia się czy może nie zacząć kodować? Czy warto zostać programistą, a jeśli już to jak wygląda to od przysłowiowej kuchni? O tym i o wielu innych kwestiach rozmawiamy dziś z Kamilem, pierwszym pracownikiem, który został zatrudniony przez HR GO Recruitment, które postanowiło na stałe osiedlić się już na Wrocławskim rynku.

DK: Jesteś programistą z 13 letnim doświadczeniem, a ostatnio rozwijasz się jako Magento PHP Developer, ale jak wiemy, każdy kiedyś zaczynał. Jak zaczęła się Twoja przygoda z programowaniem?

KB: No z tym 13 letnim doświadczeniem bym nie przesadzał. Miałem trochę przerwy w między czasie. Zaczęło się to gdzieś w okolicy gimnazjum liceum, na przełomie. Zwykłe hobby. Grywałem w kilka gier komputerowych i łatwo było mi dzięki temu znaleźć temat na swoją pierwszą ćwiczebną stronę internetową. W szczególności, że zainteresował mnie temat tworzenia stron internetowych.

DK: Dlaczego akurat PHP? Co najbardziej podoba Ci się w programowaniu?

KB: Myślę, że dlatego, że w latach 2006-2007 był to bardzo rozpowszechniony język programowania. Zresztą do tej pory większość stron jest oparte na PHP, aczkolwiek już jego popularność nie jest tak duża jak kiedyś. Ale samo PHP jak na tamte czasy tak i teraz ma bardzo dobrze skonstruowaną dokumentacje, czytelną i zrozumiałą. Łatwo było zacząć z tym językiem nawet bez frameworków i robić coś co działa i daje szybko wymierne efekty więc chęć poznawania jego możliwości jest coraz większa..

DK: Czy praca programisty pozwala Ci na rozwijanie swoich pasji? Jakie widzisz zalety i wady pracy w IT?

KB: Bycie programistą jest pewnego rodzaju pasją samą w sobie. Rozwijanie się w tej dziedzinie jest ciekawe i wciągające dla kogoś kto po prostu to lubi. Czy ma to wpływ na inne moje zainteresowania? Zapewne tak. Mocno zmienia punkt widzenia więc inaczej odbiera się to co nas otacza. Zaletą jest to, co najmniej dla mnie, że zarabiam na swoim hobby. Na tym, że z każdym dniem jestem coraz lepszym programistą i rozwijać można się bez końca. Wadą zaś jest to, że praca, którą wykonujemy to często nie jest te 8h etatu. To jest cała doba kiedy zastanawiamy się nad rozwiązaniem zadań z pracy, czy w ogóle samych możliwościach jakie mamy. Ta praca jest w głowie i czasem trudno się wylogować.

DK: Zostałeś pierwszym zatrudnionym pracownikiem w Polsce przez HR GO Recruitment dla firmy Eclipse Poland Limited. Jak przebiegał twój proces rekrutacji i co było dla Ciebie kluczowe przy podejmowaniu decyzji?

KB:  Podobało mi się to, że byłem dobrze poinformowany o tym jak przebiegał proces rekrutacji po stronie Eclipse. Nie byłem trzymany w niewiedzy o tym czy i kiedy zapadnie decyzja o nawiązaniu współpracy. Kontakt z HR GO był bardzo optymistyczny i poprawiał mi humor. 🙂 Kluczowe jednak dla mnie było to, żeby trafić do firmy, w której będę mógł się rozwijać i przede wszystkim pracować z ludźmi, którzy mają zdecydowanie większą wiedzę ode mnie, a Eclipse jest dokładnie taką firmą.

DK: Prowadzimy kampanie rekrutacyjne m.in na pozycje Magento PHP Devleperów jak i Hybris Developerów. Co mógłbyś polecić kandydatom, którzy biorą udział w procesach rekrutacyjnych?

KB: Żeby byli sobą. Szczerzy do bólu. Warto zapytać o swoje oczekiwania względem miejsca pracy. Tu nie chodzi o to, żeby dostać pracę… jakąkolwiek, a potem najwyżej zmienię, tylko o to, żeby dostać pracę taką jaką chcemy, z której obie strony będą czerpać korzyść. Bo zachowanie samorozwoju w tej branży jest bardzo ważne. Trzeba być cały czas na bieżąco i na czasie z nowinkami.

HR GO – https://www.hrgorecruitment.pl/

 

Powiązane artykuły

5 kluczowych zmian w branży IT i technologii w ostatnich 20 latach

teoriabiznesu.pl

HR GO stawia na nową jakość rekrutacji

teoriabiznesu.pl

HR GO pomoże znaleźć pracę programistom z Wrocławia

teoriabiznesu.pl