Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Samodzielne sprzątanie czy firma sprzątająca?

firma sprzątajaca czy warto zatrudnić

Firma sprzątająca – czy warto ją zatrudnić?

Jest to pytanie, na które prędzej czy później będą sobie musiały odpowiedzieć osoby zarządzający firmą, niezależnie od jej wielkości czy charakteru. Regularnego sprzątania wymaga zarówno niewielkie biuro jak i ogromny magazyn czy hala produkcyjna. Najważniejsze są koszty, ale nie należy zapominać, że sprzątanie we własnym zakresie również je generuje. Jest to wynagrodzenie za czas pracy pracowników, którzy byc może  w tym samy czasie mogliby przyczynić się do wygenerowania większego dochodu. Jest to również koszt zakupu odpowiednich urządzeń, a także środków higienicznych i czyszczących. Firma sprzątająca przygotowana jest do wszystkich czynności profesjonalnie, posiada odpowiednie urządzenia, a także gwarantuje klientowi nie tylko dokładne sprzątanie, ale również zgodne z obowiązującymi przepisami.

Firma sprzątająca – jak powinna wyglądać współpraca?

Pierwszym etapem współpracy powinno być zdefiniowanie potrzeb klienta. Warto skonsultować się z firmą greenpointpp.pl, która posiada długoletnie doświadczenie w zasadzie we wszystkich pracach porządkowych na terenie wielu miast (siedziba w Warszawie). Wystarczy zamówić kontakt za pośrednictwem strony internetowej greenpointpp.pl, a wykwalifikowany doradca zapozna się z naszymi potrzebami i przedstawi indywidualnie przygotowaną ofertę. Profesjonalna firma sprzątająca obsługuje klientów niezależnie od wielkości. Nawet będąc właścicielem kilku kawalerek do wynajęcia lub niewielkiego biura można już skorzystać z jej usług. Firma greenpointpp.pl dysponuje własnym, nowoczesnym sprzętem, a także dostarcza wszelkiego rodzaju środków czystości. Oprócz typowego sprzątania oferuje również usługi dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa.

Firma sprzątająca – jakie wykonuje czynności?

Najlepiej, jeśli firma sprzątająca świadczy kompleksowe usługi, nie korzysta z podwykonawców i nie pozostawia jakikolwiek czynności do samodzielnego wykonania.

Standardowo dba o czystość podłóg różnego rodzaju, okien, klatek schodowych, pomieszczeń technicznych. Zajmuje się również okresową konserwacją elewacji z pracami wysokościowymi włącznie, podjazdów, parkingów i trawników. W okresie zimowym dba o odśnieżanie. Firma sprzątająca zajmuje się także sprzątaniem po remontach i przebudowach. Profesjonalnie działająca firma sprzątająca powinna być dostępna całodobowo, a także posiadać ubezpieczenie od wykonywanych czynności. Takie warunki spełnia właśnie greenpointpp.pl.

Powiązane artykuły

Firma sprzątająca pomysłem na firmę – infografika

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes – firma sprzątająca

teoriabiznesu.pl