Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Czym jest szkolenie wordpress i czy warto samodzielnie tworzyć stronę internetową?

szkolenie Wordpress z obsługi strony

Każda strona internetowa wykonana w oparciu o system CMS daje potężne możliwości jej rozwoju. W przypadku tworzysz stronę w oparciu o system zarządzania warto poznać jego możliwości jeszcze przed wykonaniem strony www by edycja i zarządzanie było dopasowane do Twoich potrzeb, a edycja nie budziła frustracji i nie zajmowała zbyt dużo czasu w przeciwnym wypadku niechętnie będziesz zaglądał do panelu i prowadził swoją stronę. 

Czy warto samodzielnie tworzyć stronę internetową?

W przypadku jeżeli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie strony internetowej nie potrzebujesz znajomości kodowania i zaawansowanej wiedzy dotyczącej tworzenia stron internetowych. By założyć stronę internetową wystarczy kilka prostych operacji i w ciągu kilku godzin będziesz właścicielem prostej strony internetowej zrealizowanej w oparciu o builder WordPress. W przypadku wykorzystania buildera i dzięki edytorowi drag&drop jesteś w stanie dowolnie ułożyć elementy na każdej z podstron. 

Gotowe motywy WordPress – kiedy i czy warto kupić ?

W przypadku zakupu motywu wordpress masz do dyspozycji dużą liczbę gotowych modułów, które wystarczy włączyć. Samodzielne tworzenie strony dla małej firmy nie jest skomplikowane i w przypadku jeżeli masz czas i chcesz go poświęcić na zbudowanie strony jest to dobra opcja. Jednak istnieje kilka ważnych aspektów podczas tworzenia strony www samodzielnie o których powinieneś wiedzieć :

  1. Szablony demo często wyglądają dobrze w większości przypadków tylko w wersji demonstracyjnej, w przypadku edycji i zmian treści, zdjęć lubią występować problemy z uzyskaniem widoków sekcji jak na wersji demo,
  2. Problemy z responsywnością – każdy szablon posiada lepiej lub gorzej zaprojektowaną wersję responsywną, warto przed zakupem sprawdzić motyw na telefonie, tablecie lub mniejszych ekranach,
  3. Problemy z uzyskaniem dobrego performance strony internetowej. Nie wiemy czy zakupiony szablon ma poprawną konstrukcję kodu html, jest zbudowany technicznie poprawnie pod względem semantyki co ma wpływ na uzyskiwane w ten sposób osiągnięcia techniczne. Warto sprawdzić motyw i wersję demo narzędziami analitycznymi jak np: Google Page Speed lub gtmetrix.com. Brak szybkiego czasu wczytania, zbyt duże przeładowanie szablonu skryptami powoduje jego wolne działanie i prosty zabieg wgrania wtyczki przyśpieszającej lub wtyczki cache niewiele tutaj pomoże. Poprawa i prace optymalizacyjne mogą przewyższyć koszt zakupionego szablonu,
  4. Problemy z uzyskaniem licencji na zakupione w szablonie wtyczki. Wraz z zakupem szablonu otrzymujemy liczne wtyczki niezbędne do jego działania, jednak w znakomitej większości nie posiadają one kluczy licencyjnych, które opłacane są w abonamentach rocznych. Podraża to rzeczywisty koszt szablonu.
  5. Support i rozwiązywanie problemów. W przypadku zakupu szablonu WordPress warto też zwrócić uwagę na to czy jest dużo nierozwiązanych pytań na stronie marketu oferującego zakup szablonu, czy wykonawca udziela się tam aktywnie.

Podjąłem współpracę w agencji interaktywnej na co zwrócić uwagę?

W przypadku współpracy z agencją interaktywną hauerpower.com tworzone strony internetowe dopasowane są do potrzeb administratora od strony zaplecza WordPress oraz zoptymalizowane technicznie pod kątem nowoczesnych wymagań algorytmów i przeglądarek. Jednak nie zawsze jest to standard.

Agencje digital czy warto zlecić wdrożenie i na co uważać ?

Projektowanie stron internetowych realizowane przez agencje digital w przypadku jeżeli nie specjalizują się w wdrożeniach i nie mają technicznej wiedzy z zakresu WordPress mogą korzystać z gotowych rozwiązań które zawierają gorszą jakość wdrożenia i responsywność, a obsługa i zarządzanie kokpitem WordPress nie jest intuicyjne. Radzimy aby zawsze sprawdzić wersję demo lub gruntownie wykonać testy strony internetowej przed jej odebraniem zarówno od strony technicznej jak i intuicyjności panelu zarządzania. Zobacz więcej na stronie agencji Hauerpower

W przypadku kompleksowej realizacji strony internetowej agencja interaktywna powinna zasugerować słowa kluczowe oraz zoptymalizować stronę główną i podstrony na odpowiednie słowa kluczowe, tj utworzyć silosy tematyczne dla fraz kluczowych nie tylko głównych, ale podać propozycje słów kluczowych dopełniających dane zagadnienie w postaci fraz powiązanych, pytań, fraz zależnych. Dodatkowo agencja interaktywna na etapie projektowania makiet i wdrożeniowym powinna : 

  1. odpowiednio umieścić słowa kluczowe w treści w formie wyróżnień, 
  2. zastosować nagłówki h1-h3 / co powinno wynikać z analizy fraz na etapie budowy makiet oraz powinno zostać uwzględnione przez programistów frontend (na etapie kodowania szablonu lub budowy na builderze),
  3. poprawnie wdrożyć kod html, css w oparciu o wytyczne Google, 
  4. zapewnić poprawną indeksację strony w Google i sprawdzić poziom indeksacji oraz błędy w Google Search Console jakie mogą pojawić się po jej zaindeksowaniu,

Czy strona na WordPress jest trudna w administracji?

To zależy. Jeżeli system zarządzania stroną przygotowany jest w sposób umożliwiający prostą i sprawną edycję, posiada wizualny panel do edycji treści, a edycja powtarzających się sekcji lub danych jest w jednym miejscu to dzięki wykorzystaniu buildera jesteś w stanie wykonać proste prace administracyjne i edycję treści. W przypadku prowadzenia bloga lub rozbudowanych podstron oferty będzie to szczególnie istotne np: jeżeli zmienić wielkość nagłówka w jednej z 10ciu podstron to dobrze aby system stosował te zmiany również dla kolejnych podstron tego typu. W przypadku dodawania zdjęć lub wpisów ważne aby były one automatycznie dopasowane do wielkości pojemnika a wpisy pojawiały się w wybranych przez Ciebie miejscach automatycznie bez potrzeby ręcznego ich dodawania ponownie.

czym jest i jak wygląda szkolenie online z wordpress

Czy potrzebuje szkolenia online z WordPress?

W przypadku jeżeli chcesz podejść do zarządzania swoją stroną wdrożoną na wordpress od strony technicznej, interesują Cię dodatkowo zagadnienia optymalizacji SEO oraz chciałbyś dowiedzieć się jak samodzielnie budować nowe podstrony w oparciu o własne układy, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkoleń online z WordPressa, które może zaoferować Ci agencja interaktywna w której tworzyłeś stronę www lub jakikolwiek inny specjalista, który ma doświadczenie z WordPress.

Poziom szkoleń online z WordPressa 

Warto przed zamówieniem szkolenia online sprawdzić poziom wiedzy autora kursu lub wcześniej zadać pytania na które chciałbyś uzyskać odpowiedzi. Podczas indywidualnego szkolenia online WordPress dowiesz się jak wdrożony jest Twój wordpress i dzięki bezpośredniej rozmowie z udostępnianiem ekranu będziesz miał jasno wytłumaczone i pokazane jak rozwiązać Twój problem. W przypadku jeżeli Twoje pytania są z zakresu wykraczającego podstawową edycję strony w builderze warto poszukać praktyków WordPress zajmujących się nim na co dzień, wiedza programistów będzie dużo bardziej zaawansowana i techniczna niż osoby zajmującej się tworzeniem stron w oparciu o buildery WordPressa.

Więcej informacji o szkoleniach.

Powiązane artykuły

Strona firmowa oparta o skrypt WordPress

teoriabiznesu.pl

Twój biznes – Które kanały na YouTube warto śledzić?

teoriabiznesu.pl

Pozycjonowanie stron opartych o skrypt WordPress

teoriabiznesu.pl