Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Lider rynku portali dzięki rozwojowi IC Media

ic media

Wszystko zaczęło się od potrzeby informacji. Uświadomienie jej sobie było pierwszym krokiem do stworzenia jednej marki, która skupia portale łączące biznesy. Tak właśnie powstało IC Media.

Od samego początku założeniem IC Media było znalezienie sposobu na nadążenie za dynamicznie zmieniającym się rynkiem portali internetowych. Celem było nie tylko dostarczanie konkretnych informacji zgodnych z tematyką poszczególnych witryn, ale przede wszystkim dokładne zdefiniowanie niszy i potrzeb współczesnego biznesu.

branzafitness.com

Dzięki sukcesom IC Events, czyli kreatywnej agencji eventowej, zrobiony został pierwszy krok pod budowę rzetelnych portali. Pierwszym z nich była branzafitness.com, która obecnie jest największą w Polsce stroną internetową, zajmującą się tematyką B2B branży fitness. To nie tylko nowości dotyczące trendów polskich i zagranicznych, ale również praktyczne źródło wiedzy dla  inwestorów, dystrybutorów, producentów, osób zarządzających klubami fitness, trenerów personalnych oraz instruktorów fitness. Najwyższą pozycję w wyszukiwarkach internetowych osiągnęła między innymi dzięki bezpłatnym webinarom edukacyjnym, raportom dotyczącym branży oraz pokazaniu nowych możliwości ludziom, którzy chcą rozwinąć karierę w biznesie. We wrześniu 2019 odbyła się również oficjalna premiera Premium Business Magazine, nowego produktu- prestiżowego, 200 stronicowego magazynu który na koszt portalu został wysłany do wszystkich obiektów sportowo rekreacyjnych w Polsce.

franczyzainfo.pl

W portfolio IC Media znajduje się również franczyzainfo.pl, czyli miejsce zarówno dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swój biznes, ale również dla tych stawiających pierwsze kroki w świcie franczyzy. Oprócz treści eksperckich, aktualnych informacji i nowych inwestycji na portalu znajduje się katalog franczyz i usług dla firm. Portal bezpośrednio związany jest z największym eventem branżowym – Franczyza EXPO.

kidsb2b.pl

Potrzeba z rozwiązaniem spotykają się również na kidsb2b.pl. To obowiązkowa pozycja dla osób, które prowadzą swój biznes w branży dziecięcej. To właśnie tutaj łączą się interesy producentów oraz dystrybutorów zabawek, wózków, odzieży, tekstyliów, mebli, kosmetyków, usług, gier dla dzieci z potencjalnymi nabywcami ich produktów.

zawodtrener.pl

Podobnie duży potencjał rozwojowy IC Media dostrzega w poszczególnych odnogach branży fitness. Dlatego właśnie powstał zawodtrener.pl, zrzeszający instruktorów fitness. Jego misją jest edukacja, przedstawienie najlepszych rozwiązań w branży i trendów na rynku. Jest to miejsce debat online i bezpośredniego kontaktu, co przyszłym i aktywnym zawodowo trenerom fitness pozwala wejść na nowy poziom profesjonalizmu.

IC Media na tym jednak nie poprzestaje. W kolejnych miesiącach planuje stworzyć kolejne portale, które połączą biznes z dawką eksperckiej wiedzy na temat poszczególnych branż.

IC Media to portale tworzone z pasją, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Każdy projekt bazuje na dokładnym researchu oraz rozmowach z kluczowymi klientami dedykowanych  branż. Mamy ambitny plan zostania liderem wśród portali biznesowych w Polsce – informuje Ilona Wilk, Head of Editorial IC Media.

Firma IC Events, w krótkim czasie odniosła sukces jako organizator eventów branżowych (m.in. Fiwe Fitness Trade Show, Franczyza EXPO, NSC Congress),  z roku na rok poszerzając portfolio wydarzeń. Przyszedł czas na IC Media –dodaje Bartłomiej Pomarański, CEO IC Events.

Aby być na bieżąco z nowościami, zachęcamy do śledzenia strony internetowej icevents.pl/ic-media, a także poszczególnych portali:

 

 

Powiązane artykuły

eTrade Show 2020 – wyjątkowe wydarzenie dla branży eCOMMERCE

teoriabiznesu.pl

Marketing Management Congress – Zostań managerem marketingu przyszłości

teoriabiznesu.pl

Targi eTradeShow dla branży e-commerce

teoriabiznesu.pl