Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Pieniądze

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe

konto bankowe

W artykule przyjrzymy się czym jest konto Freemium, oferowane przez T-Mobile Usługi bankowe. Sprawdzimy także, jakie funkcje konta dostępne są za 0 zł oraz dla kogo jest konto Freemium.

Konto T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile we współpracy z Alior Bankiem stworzył bankowość nowej generacji. Połączenie operatora komórkowego oraz operatora bankowego skutkowało stworzeniem bardzo korzystnej oferty bankowej. Jak korzystnej? Oferta bankowa T-Mobile jest stworzona na bazie rozwiązań Alior Sync, który jest liderem bankowości internetowej w naszym kraju. W ofercie kont znajdziemy konto Freemium oferującym darmowe usługi oraz konto Premium. Przyjrzyjmy się pierwszemu z nich.

Konto Freemium

Użytkownicy konta Freemium w ofercie T-Mobile bankowego mogą liczyć na darmowe prowadzenie konta oraz bezpłatne przelewy internetowe wewnętrzne i zewnętrzne. Dodatkowo bank oferuje za 0 zł pierwsza wpłatę we wpłatomacie w każdym miesiącu ( o tym co to jest wpłatomat piszemy w osobnym artykule ) oraz 3 wypłaty w miesiącu z bankomatów w Polsce i na całym świecie. Kolejna darmowa usługa w T-Mobile konto Freemium obejmuje obsługę karty debetowej przypisanej do naszego konta, jeżeli przeprowadzimy transakcję bezgotówkową kartą debetową lub kredytową za 200 zł miesięcznie. W innym wypadku, za taką usługę musimy zapłacić 6 złotych.

Konto Freemium dla dziecka

Czy dziecko także może być użytkownikiem konta Freemium? Okazuje się że posiadaczem konta w T-Mobile Usługi Bankowe może być już dziecko w wieku 13-lat. W takim wypadku potrzebne są dane przedstawiciela ustawowego, który jest klientem banku oraz jego zgoda.

Zobacz także: Jak uczyć nasze dzieci oszczędzania pieniędzy?

Jak założyć konto Freemium

Konto Freemium można założyć przez internet, a umowę przywiezie do nas kurier. Kolejnym sposobem na założenie konta w bankowości T-Mobile jest wizyta w placówkach bankowych, sklepie T-Mobile lub poprzez Wirtualny oddział i bankowość telefoniczną. Klienci usług bankowych mogą założyć konto w systemie bankowości internetowej.

Co ważne, z oferty mogą skorzystać klienci wszystkich operatorów.

Sesje przelewów Freemium

Godziny księgowania przelewów czyli sesje przelewów są realizowane przez KIR S.A. (Krajową Izbę Rozliczeniową S.A.). Godziny indeksowania przelewów są zależne od banku z którego przelew wychodzi oraz od banku do którego wpływa przelew przychodzący. Konto Freemium w usłudze T-Mobile realizuje sesje przelewów w następujący sposób:

Przelewy przychodzące

I sesja KIR – od godz. 11:00
II sesja KIR – od godz. 15:00
III sesja KIR – od godz. 17:00.

Przelewy wychodzące

Jeżeli chcemy, aby nasz przelew został wysłany wraz z pierwszą sesją przelewu, musimy wykonać go do godziny 8:20, drugą sesją do godziny 12:20, a trzecią do godziny 15:20.

Zobacz także:
Sesje przelewów w mBanku i Santander
Sesje przelewów w Millennium Banku
Sesje przelewów w Pekao SA

Karta do konta Freemium

Klienci banku korzystający z karty mają wygodniejszy dostęp do usług. Nie jest jednak wymagane jej posiadanie. Opłaty za posiadanie karty nie zostaną pobrane, jeżeli w danym miesiącu zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe na kwotę 200 z kartą debetową lub kredytową.

BLIK a opłata za korzystanie z konta

Czy wykonując transakcje za pomocą kodu BLIK jesteśmy zwolnieni z opłaty za konto Freemium? Transakcje przy pomocą kodu BLIK nie są wliczane do transakcji, które zwalniają z opłaty miesięcznej.

Zobacz także: Co to jest kod BLIK

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze metody płatności online w Polsce w 2020 roku

teoriabiznesu.pl

Santander planuje przerwę techniczną

teoriabiznesu.pl

Własne konto w 3 krokach bez wizyty w banku? Sprawdź sam!

teoriabiznesu.pl