Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Startupy Technologie

Gra 3D pt. „She void ” – („Nica”) level „Krew z mojej krwi”

Gra 3D pt. „She void"

Grupa gamingowych projektantów podjęła się ambitnego zadania stworzenia 1 levelu gry komputerowej „She void „– („Nica”) – tytuł rozdziału „Krew z mojej krwi”. Inspiracją była historia pradawnej kultury okresu przełomu brązu i żelaza. Team składa się głównie z polskich i kilku zagranicznych profesjonalistów. Praca nad levelem jest bardzo ciekawa, ale stanowi też spore wyzwanie. Należy tu połączyć w spójną całość wszystkie elementy z zakresu game designu, grafiki 3D, animacji, muzyki, kompozycji, reżyserii, efektów specjalnych, programowania. W budowie realiów świata gry – skorzystano m.in. z merytorycznej wiedzy ekspertów od archeologii (tu olbrzymie podziękowania dla dr hab. Marcina Przybyły z wydziału Archeologii Epoki Brązu UJ) i lingwistyki. Ciekawostką jest, że w sferze audio – użyto odtworzonego starodawnego, nieistniejącego już języka.

„She void” to fantastyczno – przygodowa rozrywka. Szczególnie polubią ją gracze ceniący wirtualne przeżycia w tajemniczych zakamarkach niegdysiejszej Europy.  Akcja z wciągającą narracją oraz atrakcyjną formą wizualną i dźwiękową. Fabuła zawiera też elementy edukacyjne i wartości kulturowe.

Ten gamingowy pomysł realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego – Rozwój Sektorów Kreatywnych.

Twórcy nie ukrywają, że planują wydać pełną grę, wcześniej oczywiście pozyskując inwestora na następne części. W niedalekiej przyszłości będziemy mogli zapoznać się z kolejnymi etapami pracy.

 

Powiązane artykuły

Gra When I Was Young od Art Games Studio

teoriabiznesu.pl