Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet

Jak zarezerwować wizytę w ZUS?

zus panel pup

Zarezerwuj wizytę w ZUS

Często zmagamy się z problemem, jak poradzić sobie z umówieniem wizyty. Czy zrobić to w placówce, czy może przez internet? Zobacz, w jaki sposób zarezerwować wizytę oraz e-wizytę w ZUS.

Jeśli zależy ci na umówieniu wizyty w placówce, możesz to zrobić na dwa sposoby. Używając PUE ZUS lub telefonicznie. Musisz pamiętać jednak, że nie uda się zarezerwować wizyty w placówce, jeśli będzie ona zamknięta przez COVID-19.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS

Aby umówić się poprzez PUE ZUS, musisz zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W menu bocznym wybrać zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rejestracja Wizyty”. Tam możesz wybrać miejsce spotkania oraz wskazać sprawę, którą chcesz poruszyć. Na koniec wybierz termin wizyty. Pamiętaj o tym, by na spotkanie wziąć ze sobą swój login PUE oraz dokument tożsamości.

Przez telefon

Na wizytę w placówce możesz umówić się, również przez telefon. Aby to zrobić, zadzwoń do najbliższego oddziału ZUS. Numer telefonu możesz znaleźć na stronie  https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/zarezerwuj-wizyte. W trakcie rozmowy podaj swoje imię i nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Przedstaw sprawę, którą chcesz omówić. Następnie wybierz placówkę, w której ma odbyć się wizyta oraz jej termin. Na numer telefonu podany podczas rezerwacji przyjdzie SMS, w którym znajdzie się termin oraz numer rezerwacji wizyty. Wpisz go na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. Pamiętaj, aby na spotkanie wziąć ze sobą swój dokument tożsamości.

Link ze strony zus.pl

Swoje sprawy możesz załatwić, również bez wychodzenia z domu. Aby zarezerwować e-wizytę w ZUS wejdź w link, który znajdziesz na stronie www.zus.pl. Pamiętaj, że na spotkanie możesz umówić się tylko do placówki, która jest dla Ciebie właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Podczas rezerwacji podaj swoje dane, wybierz dogodny dla siebie termin – wizyty odbywają się w dni robocze od godziny 9:00 do 14:00 oraz wskaż temat spotkania. Dzień przed spotkaniem otrzymasz mail z przypomnieniem o e-wizycie. Jeśli podczas rejestracji podałeś swój numer telefonu, to w dniu wizyty, godzinę przed spotkaniem otrzymasz również SMS z przypomnieniem. Pamiętaj, aby przygotować się do e-wizyty. Wybierz ciche, prywatne miejsce i wykorzystaj urządzenie z kamerą – komputer, laptop, telefon czy tablet. Warto przygotować sobie również dokument tożsamości. Pamiętaj, że przy spotkaniu może brać udział tylko ten opiekun Klienta, którego dane zostały podane, przy rezerwacji e-wizyty.

Powiązane artykuły

Jak spłacić długi w ZUSie? Sprawdź!

teoriabiznesu.pl

Umowa o dzieło musi być zgłoszona do ZUS

teoriabiznesu.pl

Ile wynosi wysokość składek ZUS w 2021 roku?

teoriabiznesu.pl