Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Pieniądze

Firma To Ja, czyli konto firmowe w Idea Banku

konto firmowe

Firma To Ja to oferta konta firmowego w Idea Banku. Podobnie jak w innych bankach, otwarcie oraz prowadzenie rachunku przez 24 miesiące jest darmowe. Ile kosztują wypłaty z bankomatów? Czym jest Idea Cloud i Chmura faktur? Jak otworzyć konto Firma To Ja i kto to może zrobić?

Opłaty za konto Firma To Ja

Otarcie rachunku firmowego w ofercie Idea Banku jest bezpłatne. Dodatkowo przedsiębiorca może korzystać bezpłatnie z konta Firma To Ja przez okres 24 miesięcy od jego założenia. Kolejne usługi także są bezpłatne, jednak należy spełnić kilka wymagań.

Konto za 0 zł

Naszą gotówkę wypłacimy za 0 zł ze wszystkich bankomatów. Istnieje jednak pewne ograniczenie. Bezpłatna wypłata z bankomatów jest możliwa tylko przy 5 takich operacjach w miesiącu. Wydanie karty debetowej także jest bezpłatne, jednak za jej prowadzenie zapłacimy 8 zł, jeżeli nie wykonamy w miesiącu transakcji na kwotę 400 zł.

Przedsiębiorca decydujący się na otworzeniu rachunku bankowego Firma To Ja, otrzyma gratis 100 wizytówek.  Dodatkowo dla własnej wygody właściciel konta  może skorzystać z innowacyjnego systemu do zarządzania firmą – Idea Cloud. O tym co to jest Idea Cloud piszemy poniżej.

Jak założyć konto firmowe w Idea Banku?

Jeżeli chcemy założyć konto firmowe – Firma To Ja, musimy posiadać status osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie wniosku dostępnego na stronie ideabank.pl, lub poprzez wizytę w jednym z oddziałów, po której musimy aktywować konto w Bankowości Internetowej Idea Banku.

Czym jest Idea Cloud  i Chmura faktur

Usługa Idea Cloud oferowana w ramach konta firmowego  jest to to system transakcyjny pomagający w zarządzaniu finansami naszej firmy. Umożliwia ona wysyłanie faktur kontrahentom dzięki usłudze Chmura Faktur w której zgromadzimy w jednym miejscu wszystkie faktury, bez względu na ich ilość. Co ważne, usługa Chmura faktur jest dostosowana do  bieżących zmian w polskim prawie. Dzięki temu nie musimy martwić się o poprawność wypisanych danych.

Usługa Idea Cloud umożliwia także w wygodny sposób korzystać z kredytów, pożyczek oraz produktów finansowych wziętych w ramach konta Firma To Ja.

Bezpieczeństwo konta Firma To Ja

Idea Bank zadbał także o bezpieczeństwo swoich klientów, którzy korzystają z w/w konta firmowego. Maskowane hasło dostępu, szyfrowane połączenie, autoryzacja poprzez hasło SMS oraz wiadomości wysyłane wraz z podpisem elektronicznym pozwalają klientom czuć się bezpiecznie.

Konto Firma To Ja oferowane przez Idea Bank to rozwiązanie, na które powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy prowadzący swoją firmę, lub osoby dopiero planujące ją otworzyć.

Powiązane artykuły

Przerwa techniczna w banku BGŻ, Pekao24, Getin Noble i Idea Banku

teoriabiznesu.pl

Pogodna praca, czyli księgowość w chmurze

teoriabiznesu.pl

Bezpłatne konto firmowe w Santander i mBanku

teoriabiznesu.pl