Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Pogodna praca, czyli księgowość w chmurze

księgowośc w chmurze

Ciężko sobie wyobrazić, że stałe zachmurzenie może być powodem pogody ducha w biznesie, ale takie paradoksy są faktem w przypadku przedsiębiorców, którzy zdecydowali się przenieść dokumentację swojej firmy do przestrzeni wirtualnej. Rozwój technologii i wprowadzenie odpowiednich procedur zabezpieczających sprawia, że taki tryb pracy jest w pełni bezpieczny i staje się bardziej efektywny niż tradycyjne metody.

Szybko i bezpiecznie

Bezpieczeństwo danych i szybki dostęp do dokumentów to jedne z najważniejszych funkcji potrzebnych do sprawnej organizacji firmy. Dlatego konieczność zabezpieczenia firmy przed utratą strategicznych materiałów jest tak ważnym kryterium w wyborze korzystnych rozwiązań dla księgowości w firmie ( np. Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XT – dla mikrofirm i freelancerów) . Najnowsze systemy w chmurze dają możliwość maksymalnego zniwelowania tego typu zagrożeń. Odpowiednie standardy szyfrowania przesyłu danych oraz system serwerów zlokalizowanych w różnych miejscach, odpowiednio zabezpieczony nie tylko przed atakami hakerskimi, ale także przed czynnikami zewnętrznymi i nieupoważnionym dostępem fizycznym, zapewniają bezpieczeństwo i ciągłość dostępu do powierzonych danych nawet w przypadku częściowej awarii. Dzięki tej technologii księgowość w chmurze jest rozwiązaniem bardziej bezpiecznym niż zwykłe systemy online, niezapewniające tak rozbudowanej struktury backupu.

Łatwo i wydajnie

Nie należy ulegać złudzeniu, że takie oprogramowanie jest korzystne tylko dla dużych firm. Tak jak w przyrodzie istnieją małe i duże chmury, tu przewidziane zostały rozwiązania dedykowane dla dużych biznesów, jak również dla małych i mikroprzedsiębiorstw. Uwzględnione zostały nawet szczególne potrzeby biur rachunkowych, które przy pomocy takiego systemu mogą łączyć się z portalem branżowym iksiegowość24.pl, szukając nowych klientów, albo podtrzymując dotychczasowe relacje.

Bez względu na specyfikę działalności, praca w chmurze przyniesie obfity deszcz udogodnień. Pozwoli zaoszczędzić wiele czasu na różnych etapach działalności. Dzięki przekroczeniu konieczności wykonywania transakcji w jednym miejscu, umożliwi bardziej efektywną współpracę np. dzięki opcji natychmiastowego wystawienia faktury czy zweryfikowania danych w trakcie spotkania z kontrahentem. W tym samym czasie dostęp do gotowych plików mają wszyscy upoważnieni pracownicy, przez co współpraca wewnątrz firmy staje się prostsza i bardziej wydajna a do obsługi tego typu programów nie jest potrzebny wyszukany sprzęt, wystarczą powszechnie używane urządzenia, które mogą połączyć się z internetem. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom, praca w cieniu takiej chmury staje się prostsza, bardziej wydajna i bezpieczna.

Zapoznaj się z portfolio produktów nie tylko dla księgowości ale wielu innych obszarów biznesowych w firmach na www.comarch.pl/erp

Powiązane artykuły

SaaS – jak działa i dlaczego warto kupować oprogramowanie w tej formie?

teoriabiznesu.pl

Backup danych – dlaczego warto robić kopie zapasowe danych?

teoriabiznesu.pl

Ponad 75% biur rachunkowych za przywróceniem licencji zawodu księgowego

teoriabiznesu.pl