Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze Reklama

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne dla dziecka i dla nas

ubezpieczenie

W tym artykule omówimy, czym jest ubezpieczenie turystyczne. W poprzednim wpisie opublikowaliśmy informację dotyczącą ubezpieczenia dziecka, które oferuje PZU do końca września za darmo. To ciekawa, a zarazem bardzo ważna akcja skierowana do naszych pociech. Podczas wyjazdu na wakacje, czy to nad polskie morze czy za granicę nie powinniśmy zapominać o ubezpieczeniu turystycznym. Czym jest takie ubezpieczenie? Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? I dla kogo ono jest?

Co to jest ubezpieczenie turystyczne

Z badania przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden – „Bezpieczni w podróży” wynika, że co 3 Polak wyjeżdżający za granicę nie ma wykupionego ubezpieczenia na wypadek zdarzeń losowych. Co zyskujemy dzięki takiemu ubezpieczeniu? Ubezpieczenie turystyczne na za zadanie zabezpieczyć nas przed zdarzeniami wymierzonymi w nasze finanse lub zdrowie. Jest ono dostępne zarówno dla nas, jak i dla naszego dziecka.

Co może składać się na takie zdarzenie losowe? Ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie zabezpieczyć nas na wypadek choroby lub na przykład awarii samochodu. Taka forma zabezpieczenia pomoże nam na przykład pokryć koszty leczenia. Podczas wyjazdów, na zdarzenia losowe szczególnie są narażone nasze dzieci. To one potrzebują szczególnej opieki. Warto zaznaczyć, że coraz więcej Polaków planuje spędzić wakacje za granicą. W takim własnie wypadku warto szczególnie zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem.

Zobacz także: Ubezpieczenie dzieci bezpłatne z PZU Pomoc

Wakacje za granicą a ubezpieczenie

Jak informuje Nationale-Nederlanden, według danych Eurostatu, aż 20 procent Polaków spędza wakacje za granicą. Najchętniej wybieranymi kierunkami są Niemcy, Włochy i Wielka Brytania, Grecja, Chorwacja i Czechy. Z badania Nationale-Nederlanden „Bezpieczni w podróży” można wywnioskować, że aż 43 procent naszych rodaków, zwiedza i odkrywa nowe miejsca. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd połączony, na przykład ze sportami ekstremalnymi. To własnie wtedy jesteśmy narażeni na urazy i utratę zdrowa. Ubezpieczenie turystyczne jest wskazane także podczas mniej aktywnego wypoczynku.

Jak podaje Nationale-Nederlanden – „Najwięcej zagranicznych polis turystycznych wykupionych przez klientów Nationale-Nederlanden obejmuje okres od 4 do 9 dni. Jednak wiele osób decyduje się również na dłuższe wyjazdy – na okres ponad dwóch tygodni polisę wykupuje około 1/4 klientów„.

Polica turystyczna na wypadek kradzieży

Ubezpieczenie turystyczne przeważnie kojarzy się nam z nieszczęśliwym wypadkiem, awarią samochodu lub innym zdarzeniem losowym. Warto zaznaczyć, że osoba ubezpieczona jest także od kradzieży. Turyści za granica to dokonała okazja dla miejscowych osób, którzy wykorzystują niewiedzę i rozkojarzenie osób przyjezdnych. To własnie wtedy nasza nieuwaga może kosztować nas bardzo dużo. Ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza nas także na taką okoliczność.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Jak podaje Nationale-Nederlanden najważniejszym punktem wybieranym podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej, jest pokrycie kosztów leczenia – 87 procent osób. Drugie miejsce zajęło poczucie bezpieczeństwa własnego ( a także dzieci ), a na trzecim miejscu ankietowani wskazali pokrycie kosztów w wypadku wyrządzenia krzywdy drugiej osobie. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyło się ubezpieczenie sprzętu sportowego. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Ceny zaczynają się od kilku złotych za osobę ( za dzień wyjazdu ). Podczas wyboru odpowiedniego pakietu warto zwrócić uwagę na wysokość gwarantowanej sumy świadczenia oraz dodatkowe ubezpieczenia takie jak OC, NNW czy ochrona bagażu.

Warto pomyśleć nad darmowym ubezpieczeniem dzieci z PZU Pomoc, który do końca września taką ochronę oferuje za darmo. Szczegóły promocji dostępne są na oficjalnej stronie PZU.

Artykuł opublikowany przy pomocy materiałów prasowych Nationale-Nederlanden – https://www.nn.pl

Powiązane artykuły

Czy warto ubezpieczać dzieci?

teoriabiznesu.pl

Aviva z nową kampanią. Główne przesłanie – „Poczucie bezpieczeństwa”

teoriabiznesu.pl

Ubezpieczenie nowego samochodu – co wybrać, gdzie je wykupić?

teoriabiznesu.pl