Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy opłaca się inwestycja w monety?

numizmatyka

Obecnie część osób zmierza się z problemem w jakie dobra zainwestować, aby zyskać jak najwięcej. Jedną z mniej popularnych, ale dobrą w zwrocie inwestycją może być przykładowo sztabka złota. Zobacz koniecznie jakie możliwości daje inwestycja w złoto.

Gdzie można kupić złoto?

Jedną z firm, która zajmuje się sprzedażą złota jest firma IDF z blisko 15-letnią tradycją Jej głównym zadaniem jest pomoc klientom w planowaniu ich bezpiecznej przyszłości. Nadrzędnym celem firmy jest zamiana pieniądza papierowego na rzeczywiste, sztabki złota, srebra, złote i srebrne monety, inwestycje w ziemię czy sztukę, które można realnie dotknąć lub zobaczyć. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://idfmetale.pl.

Czym cechują się srebro i złoto inwestycyjne?

Pierwszym z surowców jest srebro inwestycyjne. Jest jednym z najszybciej zyskujących na popularności form lokowania swojego kapitału. Świetnie sprawdzi się dla początkujących inwestorów, którzy nie mają wystarczających funduszy na zakup złota. Srebro bardzo często ma zastosowanie w:

  • gałęziach przemysłu,
  • nowej technologii,
  • medycynie.

Z roku na rok zainteresowanie srebrem jest coraz większe. Jednym z czynników wzrostu inwestycji w srebro jest postęp techniczny. Dzięki temu można mówić o stabilności tej formy inwestycji.

Z kolei złoto inwestycyjne jest doskonałym sposobem zabezpieczenia przyszłości finansowej danego klienta. Ciekawym rozwiązaniem może być zamiana części inwestowanych pieniędzy np. na lokacie bankowej na realne, namacalne wartości. Złoto to idealne narzędzie inwestycyjne, dzięki niemu przechowywana jest wartość posiadanych pieniędzy. To świetne rozwiązanie w takich przypadkach jak:

  • niepewna sytuacja polityczna,
  • zawirowania na rynkach finansowych,
  • wysoka i rosnąca inflacja.

Sztabka złota jako przykład złotej inwestycji

Sztabka złota jest najpewniejszą formą inwestycji w złoto lokacyjne. Przy zakupie sztabki złota możemy być pewni, że złoto w tej formie może zostać przez nas odsprzedane w każdej chwili i co ważne nie tylko w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Złoto inwestycyjne to jedyna w pełni akceptowaną, międzynarodowa waluta. Przykładowe 5 gramów złota to koszt rzędu 1 300 złotych. Co ważne każda ze złotych sztabek posiada certyfikat autentyczności. Oznacza to tyle, że każda ze sztabek posiada certyfikat autentyczności wybijany w gramaturach do 100 gramów, natomiast w przypadku sztabek odlewanych o większej gramaturze, kupujący otrzymuje certyfikat w formie papierowej.

Zdecydowalibyście się na taką formę inwestycji? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat.

Powiązane artykuły

W co inwestować małe kwoty?

teoriabiznesu.pl

Inwestycja w apart hotel i condo hotel – UOKiK i KNF ostrzegają

teoriabiznesu.pl

Czy inwestowanie w złoto nadal się opłaca?

teoriabiznesu.pl