Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Samsung z kolejnym ważnym wyróżnieniem na rynku technologicznym

monitor samsunga

Samsung w rankingu najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie

Południowokoreański producent elektroniki znalazł się na 10. miejscu wśród stu najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie według badania „Digital Inclusion Benchmark” za rok 2020. Samsung może także pochwalić się zdobyciem 4. pozycji wśród najlepszych firm z kategorii hardware oraz 3. miejscem wśród najlepszych firm azjatyckich.  Ranking został stworzony w oparciu o badania między innymi z Polski.

Zlecenie badania stu najbardziej wpływowych przedsiębiorstw technologicznych na świecie zostało zlecone przez organizacje World Benchmarking Alliance. W stworzonej ankiecie były brane pod uwagę cztery płaszczyzny z zakresu cyfrowej integracji: zwiększenie powszechnego dostępu do technologii cyfrowych (access); ulepszanie umiejętności cyfrowych (skills), sprzyjanie bezpiecznym kontaktom z technologią, ograniczając stwarzanie ryzyka poprzez korzystanie z niej (use) oraz wdrażanie innowacji w sposób etyczny i otwarty (innovation).
Wyniki opisywanego badania tutaj.

Polska dołożyła cegiełkę do sukcesu Samsunga

Dobre lokowanie pozycji zapewniło firmie prowadzenie dobrze działających programów lokalnych. W obszarze bezpiecznego korzystania z technologii, Samsung znajduje się wśród szesnastu najlepiej ocenianych producentów zajmujących się bezpiecznym korzystaniem z internetu przez dzieci. To wyróżnienie jest także zasługą działającego w Polsce autorskiego programu edukacyjnego o nazwie CyfrOFFy kONtakt, którego misją jest wspieranie rodziców i edukatorów we wkraczaniu dzieci do świata nowych technologii. Prowadzone są warsztaty rodzinne i webinary, na których eksperci Samsung pomagają dzieciom oswoić się ze sprzętem elektronicznym, a dorosłym pokazać, jak powinno się tworzyć odpowiednie nawyki cyfrowe.

Azjatycki producent został doceniony za otwartość w Polsce na innowacje. Poprzez wspieranie startup’ów w ramach programu Samsung Inkubator, firma pomaga w tworzeniu rozwiązań zmieniających jakość życia społecznego na lepsze oraz działanie na rzecz naszej planety. W ramach tej inicjatywy polscy przedsiębiorcy dostają stałe wsparcie merytoryczne ekspertów z Samsung R&D Institute, możliwość korzystania z przestrzeni laboratorium wyposażonej w urządzenia producenta, bezpłatne szkolenia oraz rozwijanie swoich inicjatyw przy zachowaniu całkowitych praw do swoich koncepcji.

Centrum badawczo-rozwojowe Samsung R&D Institute angażuje się również w owocną współpracę z najlepszymi jednostkami akademickimi w Polsce, takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Jagielloński. Z niektórymi z nich kooperacja jest prowadzona nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Polega ona na wymianie wiedzy i doświadczeń, organizację praktyk zawodowych, sponsoringu i współorganizacji konferencji naukowych oraz aktywnym wspieraniu prac dyplomowych i prac studenckich wykonywanych przy współpracy z firmą. Warto też dodać, że Samsung R&D Institute współdziała z wieloma uczelnianymi organizacjami studenckimi, prowadząc warsztaty i webinary dla studentów technicznych z zakresu programowania w Pythonie, sieci 5G czy sztucznej inteligencji.

Opracował: Jakub Baj

Powiązane artykuły

Słuchawki Galaxy Buds Pro – Nowa jakość dźwięku od Samsunga

teoriabiznesu.pl

Samsung zaprezentował nowe ulepszenia produktów

teoriabiznesu.pl

MicroLED 110” – Samsung wprowadza na rynek nowego giganta

teoriabiznesu.pl