Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Bank Pocztowy zawiesza przekazy pieniężne do Rosji

Bank Pocztowy zdecydował się na zawieszenie wykonywania międzynarodowych przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji. Dotyczy to zarówno sieci własnej Banku Pocztowego, jak i 4700 placówek oraz filii placówek pocztowych.

Polacy od początku wybuchu wojny, starają się wspierać Ukrainę. Bank Pocztowy podobnie jak wiele innych odpowiedzialnych instytucji na świecie, podejmuje decyzję biznesową o blokadzie przekazów pieniężnych do Rosji, co jest mechanizmem pomocy.

– Polska i Polacy starają się wspierać naszych sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy wszelkimi możliwymi sposobami. Blokada przekazów pieniężnych to jeden z takich mechanizmów. Można oczywiście przekazywać pieniądze poprzez MoneyGram w naszej sieci do Ukrainy. Te środki tam są bardzo potrzebne- mówi członek Zarządu Banku Pocztowego.

MoneyGram to największa sieć umożliwiająca przekazy zagraniczne, dlatego nadal można wykonywać przekazy międzynarodowe do ponad 200 krajów na całym świecie, w tym również do Ukrainy, gdzie środki finansowe są teraz bardzo potrzebne. Do odwołania w placówkach Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych nie ma możliwości nadania przekazu pieniężnego do Rosji. Taka decyzja wpisuje się w działania wspierające Ukrainę, to sprzeciw wobec Rosji, sprzeciw wobec wojny.

– Bank Pocztowy, podobnie jak większość odpowiedzialnych instytucji na świecie, podejmując dziś decyzje biznesowe dokłada starań, by stanowczo wyrazić swój sprzeciw wobec ataku Rosji na Ukrainę. Decyzja o zawieszeniu przekazów do Rosji wpisuje się w działania wspierające Ukrainę oraz sankcjonujące dokonaną przez Rosję, brutalną agresję na ten kraj – komentuje Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Współpraca Banku Pocztowego oraz MoneyGram trwa od 2008 roku. Co roku za pośrednictwem tych instytucji realizowanych jest ponad 500 tys. przekazów.

Powiązane artykuły

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi mailami i wiadomościami SMS

teoriabiznesu.pl

Specjalna oferta Getin Banku z okazji Światowego Dnia Oszczędzania

teoriabiznesu.pl

Trzy polskie banki wśród najbardziej zaawansowanych cyfrowo w Europie

teoriabiznesu.pl