Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Franczyza

Franczyzobiorca / Wady i zalety franczyzy

W jednym z najpopularniejszych portali internetowych poświęconych franczyzie możemy znaleźć pond 350 pomysłów na biznes które może wybrać franczyzobiorca. Nalezą do nich różnego rodzaju usługi, sprzedaż i produkcja. Pod czyimś szyldem możemy zajmować się praktycznie każdą dziedziną działalności gospodarczej od kosmetyki przez artykuły spożywcze po finanse i bankowość. Ale czym dokładnie jest franczyza i jakie są jej zalety oraz wady?

Franczyzobiorca – na co musi uważać

Załóżmy, że prowadzę działalność gospodarczą pod nazwą teoria biznesu.pl. Moja firma zajmuje się doradztwem w zakresie usług bankowych. Posiadam 13 placówek w Polsce, ale daje możliwość zarobienia także innym poprzez działanie pod moim szyldem, na moich warunkach. Udzielam licencji i wszelkich pozwoleń na posługiwanie się moją marką w kontaktach z klientami. Jeżeli moja marka jest rozpoznawalna w Polsce i kojarzy się z rzetelnością, to jako Franczyzobiorca masz bardzo duże szanse na powodzenie. Jednak taki układ wiąże się także z ryzykiem i zobowiązaniami.

W jednym z najpopularniejszych portali internetowych poświęconych franczyzie możemy znaleźć pond 350 pomysłów na biznes

Działanie pod cudzą marką to wiele obowiązków i wydatków. Franczyzobiorca musi trzymać się ściśle określonych warunków umowy, co może się wiązać z niemożliwością wprowadzenia do sprzedaży np. swojego produktu. Rozpoczęcie współpracy oraz jej prowadzenie wiąże się także z opłatami związanymi z uzyskaniem licencji marketingiem.

Podsumowując, jest do dobre rozwiązanie, jeśli franczyzobiorca nie posiada doświadczenia, ponieważ otrzymują oni serie szkoleń, jednak koszt bycia zależnym od drugiej strony może do takiego układu zniechęcić.

Powiązane artykuły

Targi franczyza 2018 – XVI edycja Targów Franchisingu

teoriabiznesu.pl

Zbiorcza ulotka reklamowa w Twoim mieście

teoriabiznesu.pl

Dodaj franczyzę na naszej stronie

teoriabiznesu.pl